سهامدار شرکت

شرکت سرمایه‌گذاری صنعت نفت (OIIC)، یک شرکت سهامی عام است، که از سال ۱۳۷۵ تأسیس گردیده و امروزه در دهه دوم حیات خویش در شرایطی قرار دارد که توانسته است با سرمایه‌گذاری گسترده در بخش‌های مختلف زنجیره ارزش صنعت نفت، نقش مهمی در اعتلای هرچه بیشتر این صنعت ایفا کند و دستاوردها و سوابق درخشانی در صنعت نخست کشور کسب نماید.

این شرکت از سال ۱۳۸۲ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است و سهام آن با نماد “ونفت” در بورس کشور معامله می‌گردد. سهام‌دار عمده این شرکت، شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت (OPIC) است که کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت کشور سهامداران عمده این شرکت محسوب می‌شوند.

زمینه فعالیت

فعاليت اصلی شركت عبارت از «سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها، مجتمع‌ها و طرح‌های توليدی، صنعتی، ‌تجاری،‌ خدماتی و فرهنگی» به‌منظور ايجاد، راه‌اندازی و مشاركت در توسعه این‌گونه واحدهاست.

این شرکت درزمینهٔ ذخیره‌سازی نفت خام و فرآورده‌های نفتی اقدام به سرمایه‌گذاری نموده است و در حال احداث تنها پایانه ذخیره نفت خام و فرآورده‌های نفتی غیردولتی کشور می‌باشد که این پروژه در شرکت سرمایه‌گذاری نفت قشم در حال اجرا است. درزمینهٔ سوخت‌رسانی هوایی نیز اولین و تنها شرکت فعال را در این زمینه با نام شرکت سوخت‌رسانی و خدمات فرودگاهی اوج دارا می‏باشد.

همچنین درزمینهٔ حفاری، خدمات مربوط به آن، شرکت‏ خدمات حفاری صنایع نفت را در اختیار دارد. درزمینهٔ بازرگانی، خصوصاً بازرگانی نفت خام و فرآورده‌های آن، شرکت‌های پتروکام کیش، پتروکام لیمیتد و نیک نفت را ایجاد نموده‌است.

شرکت سرمایه‌گذاری صنعت نفت در سایر زمینه‌ها مانند تولید مواد شیمیایی مورد نیاز صنعت نفت با شرکت شیمیایی نفت گستر، تولید کامپوزیت‌های پلی‌اتیلن با شرکت جوی گستر نفت، درزمینهٔ راه‌سازی با شرکت ره گستر نفت و درزمینهٔ تولید قطعات و تجهیزات صنایع گاز با شرکت کنترل گاز اکباتان فعال بوده و اقدامات مؤثری در این صنایع به انجام رسانیده است.

شرکتهای زیرمجموعه:

  1. سوخت رسانان پترو ایرانیان پاک (پتران)
  2. سوخت رسانی و خدمات فرودگاهی اوج
  3. ره گستر نفت
  4. خدمات حفاری صنایع نفت
  5. شیمیایی نفت گستر
  6. کنترل گاز اکباتان
  7. جوی گستر نفت

دفتر مرکزی:

تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از پارک ملت – خیابان طاهری – پلاک ۸۱

تلفن: ۰۲۱۲۲۶۵۳۶۵۷ – ۰۲۱۲۲۶۵۳۸۰۷

وبسایت: www.oiic-ir.com