انتشارات

انتشار کتاب ها و منابع علمی – تخصصی در چارچوب فعالیتهای شرکت از جمله اقداماتی است که در زمره اهداف و مسئولیت های علمی و پژوهشی شرکت کنترل گاز اکباتان قرار گرفته است.

در این راستا در گام نخست با توجه به سوابق درخشان شرکت در صنعت دایکست (ریخته گری تحت فشار) و همچنین عضویت در انجمن دایکست آمریکای شمالی (NADCA) با رعایت قوانین کپی رایت و اجازه نامه کتبی از انجمن مذکور، اقدام به ترجمه و انتشار کتاب تخلخل در دایکست نموده است

تخلخل در دایکست؛ بررسی و آنالیز

نویسنده: Alex Monroe

  • ناشر اصلی: انجمن دایکست آمریکای شمالی (NADCA)
  • مترجمان: وحید کاغذچی، حسن اکبری، مهسا میرزایی
  • ناشر ترجمه: انتشارات دانشجو (با حمایت مادی و معنوی شرکت کنترل گاز اکباتان)

درباره کتاب:

دایکست فشار بالا یکی از اصلی ترین شاخه های صنعت ریخته گری می باشد که به دلیل کاربرد گسترده ی قطعات تولیدی آن، این صنعت در ایران از رشد و توسعه ی مناسبی برخوردار گشته است. امروزه تولید قطعه بدون عیب دایکستی یکی از دغدغه های اصلی تولید کنندگان و مصرف کنندگان این قطعات است. به دلیل کمبود منابع فارسی معتبر در حوزه صنعت دایکست، بهره گیری از دانش و فناوری روز در این صنعت از جایگاه مناسبی برخوردار نمی باشد. با توجه به این که تخلخل هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی از عمده ترین عیوب دایکستی می باشد، این کتاب که یکی از معتبرترین منابع موجود در این حوزه است، با مجوز رسمی انجمن دایکست آمریکای شمالی(NADCA) و پرداخت کلیه حق و حقوق مرتبط با کپی رایت آن به زبان فارسی، ترجمه و منتشر گردیده است.