معرفی شرکت

شرکت دانش بنیان کنترل گاز اکباتان (سهامی عام) که اکنون به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات ایمنی، تنظیم و اندازه گیری گاز شهری در ایران و خاورمیانه مطرح می‌باشد. در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های کلان ملی در ایجاد و توسعه شبکه گازرسانی سراسری، با هدف خودکفایی و قطع وابستگی کشور در زمینه تجهیزات مورد نیاز شرکت ملی گاز ایران، شرکتهای گاز استانی و مشترکان گاز طبیعی، از سال ۱۳۶۲ با طراحی و ساخت رگولاتور گاز شهری پا به عرصه تولید تجهیزات صنایع نفت و گاز گذاشت.

این شرکت با تکیه بر تجربیات، نیروهای متخصص و امکانات خود توانسته است دستاوردهای ارزشمندی در بومی سازی، نوآوری، توسعه و بهبود مستمر تجهیزات و قطعات صنعت نفت و گاز برای پاسخگویی به انتظارات و نیازهای داخلی بدست آورد.

 

در حال حاضر طراحی و تولید انواع رگولاتور گاز طبیعی در ظرفیت های ۵ الی ۱۶۰ مترمکعب بر ساعت و همچنین کنتور گاز شهری در انواع فولادی و آلومینیومی در این واحد صنعتی صورت می‌پذیرد.

این شرکت با توجه به عزم دولت در هدفمندسازی مصرف انرژی و نیاز مبرم کشور به نوسازی تجهیزات میترینگ گاز طبیعی و لزوم کنترل دقیق و مدیریت مصرف مشترکان گاز کشور با استفاده از فناوری‌های روز دنیا، اقدام به طراحی و تولید کنتورهای هوشمند و قرائت از راه دور گاز شهری (AMR) براساس جدیدترین تکنولوژیهای ارتباطی از جمله LORA و NB-IoT نموده است و همچنین تولید و بومی‌سازی نسل جدید کنتورهای گاز موسوم به کنتورهای آلتراسونیک (UGM) را در برنامه کاری خود قرار داده است.

شرکت کنترل گاز اکباتان در کنار تولید تجهیزات و محصولات ایمنی، تنظیم و اندازه گیری گاز شهری، توجه ویژه‌ای به بحث تست و کالیبراسیون این محصولات داشته است که ثمره این امر تولید نسل جدید دستگاه‌های تست و کالیبراسیون کنتور و رگولاتور گاز جهت آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت و مراکز تست و کالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری گاز و همچنین تولید انحصاری دستگاه تست پرتابل کنتور گاز شهری جهت تست و عیب‌یابی کنتور مشترکان گاز به‌صورت درجا و در محل سکونت مشترکان می‌باشد.

این شرکت با توجه به ظرفیت و توان بالقوه‌ای که در امر تولید قطعات دایکستی و خطوط ماشینکاری و مونتاژ دارد، در کنار تولید تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت و گاز کشور، از سال ۱۳۸۳ به جرگه قطعه سازان خودرو نیز پیوسته است و در حال حاضر طیف گسترده ای از انواع قطعات برای شرکتهای بزرگ خودروسازی کشور در این مجموعه صنعتی، تولید و عرضه می گردد. همچنین این واحد صنعتی با تکیه بر توانمندیهای فنی و تخصصی موجود و در راستای توسعه بازار و سبد محصولات مرتبط با صنعت میترینگ، از سال ۱۳۹۶اقدام به طراحی و راه اندازی خط تولید کنتورهای آب مولتی جت خانگی نیز نموده است.

جهت دریافت کاتالوگ معرفی شرکت کنترل گاز اکباتان می توانید روی دکمه روبرو کلیک کنید

عضویت‌ها